AyanoTarh

اهمیت اصول بازاریابی دیجیتال در مدیریت صفحه اینستاگرام تجاری برای افزایش فروش!

مدیریت صفحه اینستاگرام بسیار پر اهمیت است چرا که امروزه اینستاگرام یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی در ایران است. بازاریابی و تبلیغات در این شبکه اجتماعی پر بازدیدی که حدود 20 میلیون کاربر فعال در ایران دارد، یک گزینه مناسب ویکی از الزامات دنیای بازاریابی دیجیتال است.

در نظر داشته باشید در دورانی که رقبای شما با دقت و حساسیت اصولی ترین قوانین مدیریت صفحه اینستاگرام را رعایت می کنند، برند سازی و جلب مخاطب بیشتر برای شما هم مستلزم رعایت نکات مهم و اصولی است در این مقاله سعی کردیم به اختصار به مهمترین ها و اصولی ترین ها بپردازیم.

1) ایجاد محتوای تصویری خلاقانه

با توجه به بررسی های انجام شده تصاویر بیشترین بازدید و مشارکت را در بین پست های ارسالی دارند. پست های تصویری تقریبا بیش از دو برابر پست های متنی با مشارکت روبرو هستند. اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا در قالب تصاویر با مخاطبان تعامل داشته باشید و برند خود را قوی تر انجام دهید.

2) برقراری ارتباط از طریق داستان

همان طور که تاکنون متوجه شده اید مردم علاقه زیادی به داستان ها دارند. سعی کنید داستان کسب و کار خود را با شیوه ای نوین برای مخاطبان روایت کرده تا با آنها ارتباطی عاطفی برقرار کنید. شما از طریق روایت داستان برند خود را مطرح کرده و با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار میکنید.

3) تبلیغ غیر مستقیم محصول

به این نکته توجه داشته باشید که در پست های اینستاگرامی حتی الامکان به تبلیغ مستقیم محصول خود نپردازید. با روش غیر مستقیم احساسات مخاطبین خود را بسنجید و بر روی آنها مانور دهید و از این طریق آنها را به خرید بیشتر ترغیب کنید.

4) برقراری ارتباط با دوستان کاربران خود

اینستاگرام این اجازه را به ما می دهد تا با کاربران خود و همچنین کاربران آنها در ارتباط باشیم و این امر موجب می گردد تا از طریق روش مستقیم (دهان به دهان) و هم روش غیر مستقیم(مشارکت گرفتن از کاربر داخل صفحه خودش) بتوانیم صفحه تجاری خود را تبلیغ کرده و روز به روز به برند قوی تری تبدیل شویم .

5) دسترسی نامحدود به افراد

اینستاگرام با میلیون ها عضو فعال جامعه عظیمی از مخاطبان را برای رساندن پیام های مختلف از جمله بازاریابی دیجیتال گرد هم آورده است. شما با استفاده از هشتگ ها می توانید پیام خود را بین مخاطبانی مدنظر خود پخش و ارسال کنید. بدین صورت که مخاطبان در جستجوهای خود با پیام شما برخورد کرده که این بهترین روش بازاریابی دیجیتال در اینستاگرام می باشد.

شما می توانید با صرف هزینه ای اندک نسبت به تبلیغات سنتی، با استفاده از برنامه ها و کمپین های تبلیغات دیجیتال پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان هدف خود برسانید. که این کار توسط متخصصین دیجیتال مارکتینگ و تیم های تبلیغات و مدیریت صفحه اینستاگرام بصورت حرفه ای انجام می پذیرد.

6) مشارکت واقعی با مخاطبان

با توجه به بررسی های انجام شده در بین شبکه های اجتماعی مختلف از جمله فیسبوک، توییتر و ... اینستاگرام بیشترین میزان نزدیکی و مشارکت کاربران را داراست. همین امر موجب گردیده تا در زمینه ارتباط با مشتریان به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل گردد. مشارکت در اینستاگرام شامل لایک و کامنت و همچنین فعالیت های تعاملی ارسال پیام مستقیم می باشد.شما می توانید از این امکانات برای شنیدن هرچه بهتر صدای مشتریان خود استفاده کنید.

7) نقد و بررسی شما توسط کاربران

فضای اینستاگرام منبعی بالقوه از مشتریان با نظرات و دیدگاه های متفاوت است. شما به عنوان یک مدیر کسب و کار موظف هستید تا خود و تیم بازاریابیتان تمامی این دیدگاه ها و نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کرده و پیگیری های لازم را انجام دهید.

شاید بتوان اینستاگرام را یک گنجینه ارزشمند از مشتریان دانست که تجربیات خرید خود را با تصویر و گذاشتن دیدگاه های خود به اشتراک می گذارند و موجب تبلیغ برند شما میگردد.

مدیریت صفحه تجاری اینستاگرام و ویژگی های منحصر به فرد آن:

بررسی : می توانید روند خود و افرادی که شما را دنبال میکنند و یا شما آنها را دنبال می کنید را بررسی کرده و به آسانی تصاویر،اشتراک گذاری ها و نحوه توزیع آنها را مشاهده کرده و همچنین فالوورهای جدید اضافه یا برخی را حذف کنید

آنالیز داده: شما به راحتی می توانید از طریق صفحه اینستاگرام تجاری خود پربازدیدترین پست ها، بهترین زمان های ارسال محتوا، افزایش فالوورها و روند جذب آنها ، گروه اصلی مخاطبان و اطلاعاتی از این قبیل را بررسی کنی

تعامل و مشارکت: با مخاطبانتان در تعامل مستقیم باشید، به کامنت ها پاسخ دهید، سوالات را بی پاسخ نگذارید . همچنین برای مخاطبانی ید ه اینستاگرام ندارند هم از طریق سایر سوشیال مدیاها در ارتباط باشید مثل فیسبوک

(تبلیغ: شما می توانید عکس ها و صفحه اینستاگرام تجاری خود را در سایر صفحات به اشتراک گذاشته تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید(توجه داشته باشید که این کار را میتوانید از طریق ربات ها یا تیم های تبلیفاتی اینستاگرام انجام ده

نکاتی درباره بازاریابی اینستاگرامی:

1) قرار دادن پشت صحنه کار، روند تولید محصول، روند تولید محتوا در قسمت استوری

2) استفاده از تم مشخص با رنگ و استایل منحصر به فرد خود شما و رعایت قوانین و هویت اصلی در تمامی پست ها

3) عدم استفاده بیش از حد از هشتگ (این امر میتواند موجب تاثیر منفی گردد)

سعی کنید در حدود 12 هشتگ در پست ها قرار دهید

4) برگزاری پست های مناسبتی برای جلب مخاطب

5) برگزاری مسابقات اینستاگرامی برای جلب مشارکت

6) بازبینی و بررسی هشتگ های مورد استفاده رقبا برای افزایش فعالیت های بازاریابی خود

7) زمانبندی دقیق و مناسب با زمان بازدید اکثر کاربران مورد نیازتان

امروزه هیچ برندی بدون استفاده از فضای مجازی به طور کامل به موفقیت دست نمی یابد و این امر تیازمند برنامه ی جامعی برای بازاریابی اینترنتی است که بازاریابی اینستاگرام یکی از مهمترین انواع این بازاریابی است زیرا امروزه افراد وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام به سر میبرند

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات