AyanoTarh

10 نکته کلیدی در هشتگ گذاری صفحه اینستاگرام تجاری و تاثیرات آن در موفقیت بازاریابی دیجیتال کسب و کار

همانظور که می دانید امروزه یکی از راه های مدیریت صفحه اینستاگرام و افزایش فالورمدیریت هشتگ هاست، پس برای تبدیل شدن به یک برند موفق و افزایش فروش از طریق اینستاگرام باید اصولی را رعایت کنید ، در این مقاله سعی کردیم 10 نکته طلایی در هشتگ گذاری را آموزش دهیم.
هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام میتواند فالوورهای شما را افزایش داده و در نتیجه باعث افزایش فروش شما و یا محبوب تر شدن برند شما گردد.

1) برای پست های خود به دنبال هشتگ های مرتبط بگردید

داشتن هشتگ زیر هر پست باعث بیشتر دیده شدن پست شما می گردد، البته این امر در صورتی تاثیر خوبی دارد که شما به خوبی به دنبال هشتگ مناسب گشته باشید.
هشتگ مناسب باعث می شود تا پست شما توسط اینستاگرام در دسته بندی مناسبی قرار گرفته و مردم نیز بهتر آن را پیدا کنند.


2) استفاده بیش از حد از هشتگ ها یک اعلان خطر برای شماست

این امر باعث می گردد تا پست شما زیبایی ظاهری خود را از دست داده و مخاطبانتان را کاهش دهد پس در انتخاب تعداد مناسب دقت کنید.
همچنین یکی از سیاست های اینستاگرام چنین پست هایی را به عنوان اسپم میشناسد و این امر به ضرر شما تمام می شود.
در نهایت نیز استفاده زیاد از هشتگ کاری تبلیغاتی است و در شان یک برند موفق نیست که به این صورت تبلیغ کند پس به تعداد مناسب هشتگ ها دقت کنید.


3) عدم استفاده از هشتگ های نامرتبط

شما ممکن است برای بازدید بیشتر از صفحه اینستاگرام تجاری خود از این روش استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که این امر می تواند موجب از بین رفتن حس صداقت شما در مطالبتان میگردد و موجب سلب اعتماد مخاطبانتان می گردد و به تدریج موجب کاهش فالوورهایتان می گردد.


4) از هشتگ های اختصاصی برای خودتان استفاده کنید

این کار باعث سازماندهی شدن پست هایتان میگردد. همچنین موجب میگردد تا هشتگ های خودتان نیز در سطح اینستاگرام پخش شده و باعث شهرت شما می گردد


5) عدم استفاده از همه توضیحات و هشتگ ها در کپشن

محبوب بودن یک پست از دید اینستاگرام در تعداد لایک ها و کامنت های آن پست است، پس برخی از هشتگ ها را به تدریج در کامنت ها قرار دهید تا جلب توجه کند.


6) هشتگ ربایی نکنید

سعی نکنید همیشه هم راستای دیگران قرار بگیرید، سوار شدن بر موج هشتگ های دیگران نوعی هشتگ ربایی است، شما با هدف جذب مخاطب رقبا این کار را انجام می دهید اما گاهی باعث کمتر دیده شدن و عدم رضایت کاربرانتان می گردد.7) استفاده از سرویس های هشتگ یاب، تحلیلی

استفاده از چنین امکاناتی باعث می شود تا شما بهترین هشتگ های مرتبط با موضوع خود را پیدا کنید و با بررسی هر کدام از هشتگ ها و صفحات و پست هایی که از آن استفاده کرده است بهترین تصمیم را برای استفاده از آن هشتگ بگیرید. همچنین هشتگ های خود و بازخورد آنها در پست هایتان را مشاهده کنید.


8) از انواع هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ ها در 3 نوع کلی دسته بندی می شوند:

  • اول هشتگ های اختصاصی برند شما
  • دوم هشتگ های کمپین های دیجیتال مارکتینگ شما 
  • سوم هشتگ های موضوعی در کسب و کار شما


9) از هشتگ های ترند و نیچ در کنار هم استفاده کنید

هشتگ های ترند و پر مخاطب خوب هستند و استفاده از آنها در بعضی مواقع خوب است اما بیاد داشته باشید که این هشتگ ها رقابت بسیار دارند و پست شما در این رقابت در لابلای پستهای دیگر رقبا گم خواهد شد ولی هشتگ های نیچ اینگونه نیست و تقریبا اخصاصی برای شماهستند.

پس یا کمی خلاقیت هشتگ هایی را بیابید که رقابت کمتری دارند و شما را به مخاصبتان می رسانند.

همچنین اگر در خصوص مدیریت صفحه اینستاگرام علاقه مند به خواندن مقاله بیشتر هستید، مقاله 7 توصیه برای مدیریت صفحه اینستاگرام را هم مطالعه کنید


10) هشتگ های عمومی را به مرور پاک کنید

هشتگ های عمومی همانطور که گفته شده بعد از مدت کوتاهی زیر تعداد زیادی پست هم هشتگ دفن می شود پس با پاک کردن آنها در پست های قدیمی تر خود پست خود را مرتب تر می کنید البته سعی کنید اگر مفهومی در آن هشتگ نهفته بوده است آن را در کپشن خود بیاورید.

برای جذب بهتر و بیشتر مخاطب به صفحه تجاری خود می توانید با تیم های متخصص درزمینه مدیریت صفحه اینستاگرام و هشتگ گذاری مشاوره کنید تا بیشتر دیده شوید

شما از ما مشاوره بخواهید 

خدمات مرتبط


مشاوره رایگان


لیست مقالات